AKTUALNOŚCI BIOGRAFIA WYSTAWY GALERIA KRONIKA KONTAKT KSIĘGA GOŚCI

Przyjaciele o twórczości

JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI
muzyk jazzowy, kompozytor, dziennikarz
Jestem bardzo rad, że Andrzej Rzepkowski maluje jazzmenów. Muzyki nie można namalować – to jest tak, jak ja bym chciał zagrać obraz „Bitwa pod Grunwaldem”. Można natomiast uchwycić muzyków w charakterze osobowości. I właśnie to robi Andrzej Rzepkowski. Myślę, że chce on pokazać sylwetki ludzi, którzy muzykę tworzą. Dlatego też zdecydowałem się zamieścić mój portret wykonany przez wspomnianego artystę na jednej ze swoich płyt.

JACEK FRANKOWSKI
karykaturzysta, prezes ZG SPAK
Grające obrazy – to określenie przewija się we wszystkich opisach galerii portretów jazzmenów autorstwa Andrzeja Rzepkowskiego. Że obrazy te „grają”, mogłem sam stwierdzić, gdy po raz pierwszy w 1993 r. obejrzałem je w galerii Radia Zet, prowadzonej przez Adriannę Biedrzyńską. Andrzej Rzepkowski, którego wówczas poznałem, ujął mnie swoją skromnością. Nieśmiałość to cecha, która żadko dopada malarzy, a jednak... (...).

STANISŁAW MRÓWCZYŃSKI
historyk sztuki
Dla większości prac Andrzeja Rzepkowskiego mam ogromny szacunek, dla wielu podziw i admirację znaczącą więcej niż to, co zostało powiedziane, bowiem płótna te ujmują klimatem skupienia i powściągliwością pięknej i szlachetnej kolorystyki, a przede wszystkim bardzo intymnym uczuciowym stosunkiem do przedstawianych treści.

Artykuły prasowe

Wystawy

Dedykacje i listy

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla Andrzeja Rzepkowskiego i Five O'clock Art Gallery      Ilość odwiedzin: 236